Pakalpojumu imports bez PVN - kā nokārtot PVN?

Pakalpojums

Pašreizējā tirgus konkurētspēja nozīmē, ka arvien vairāk Polijas uzņēmēju izmanto ārvalstu piegādātāju pakalpojumus, galvenokārt no Eiropas Savienības. Tomēr vai katrs uzņēmējs zina, kā nokārtot šādu pakalpojumu iegādi? Vai ir kādi īpaši norēķinu noteikumi nodokļu maksātājiem, kuri ir atbrīvoti no PVN, ja pakalpojumi tiek importēti? Izlasi rakstu un uzzini, kā bezPVN nokārtos šo darījumu!

Pakalpojumu imports - kas tas ir?

Parasti mēs runājam par pakalpojumu importu, kad mēs pērkam pakalpojumu no ārvalstu darbuzņēmēja, kuram nav dzīvesvietas vai pastāvīgas uzņēmējdarbības vietas Polijā, pieņemot, ka mēs kā pircēji dzīvojam vai veicam uzņēmējdarbību šajā teritorijā. no valsts. Lai pakalpojumu imports varētu notikt, ir jāievēro abi šie nosacījumi. Ja, piemēram, ārvalstu darbuzņēmējs vadītu uzņēmējdarbību Polijā un tādējādi būtu jāreģistrējas, tad mēs runātu par iekšzemes pirkumu. Saskaņā ar Art. 2 punkti PVN likuma 9.pantā ar pakalpojumu importu saprot tādu pakalpojumu sniegšanu, kuru veikšanai nodokļa maksātājs ir pakalpojuma saņēmējs, t.i., pakalpojuma pircējs.

Pakalpojumu imports un nepieciešamība to aplikt ar nodokli

Saskaņā ar minēto pantu pircējam, kurš importē pakalpojumus, ir pienākums to aplikt ar nodokli. Praksē tas nozīmē, ka, pērkot pakalpojumu no ārvalstu darbuzņēmēja, mums ir pienākums iekasēt PVN no darījuma vērtības un samaksāt to nodokļu inspekcijai. Ja rēķins ir izsniegts ārvalstu valūtā, tas ir jākonvertē Polijas zlotos, izmantojot Polijas Nacionālās bankas vidējo valūtas maiņas kursu, kas noteikts dienā pirms nodokļu saistības vai rēķina izrakstīšanas datuma, atkarībā no notikušā. vispirms. Nodokļu pienākums, importējot pakalpojumus, rodas pakalpojuma sniegšanas dienā vai visas maksājamās summas vai tās daļas samaksas dienā. Nepārtrauktu pakalpojumu gadījumā, kuriem ir noteikti apmaksas termiņi, pakalpojums tiek uzskatīts par veiktu noteiktā daļā tā perioda beigās, par kuru tika noteikts maksājums.

Vai PVN nav jāmaksā arī PVN nemaksātājam?

1. piemērs.

Uzņēmējs samaksāja visu saistību par pakalpojuma importu pirms tā faktiskās īstenošanas. Tas nozīmē, ka nodokļa saistības par pakalpojumu importu radīsies maksājuma dienā.

Neraugoties uz PVN atvieglojumiem, klientiem, kas nav PVN maksātāji, būs jāapliek ar nodokli pakalpojumu importēšanas darījumi. Saskaņā ar Art. 28b. punktā PVN likuma, PVN ir jāiekasē klientam neatkarīgi no tā, vai viņš ir aktīvs vai atbrīvots nodokļu maksātājs. Saskaņā ar Art. 28a .:

1) ja tiek minēts nodokļu maksātājs, ar to saprot:

a) subjekti, kas patstāvīgi veic 1. pantā minēto saimniecisko darbību. 15 sek. 2, vai šai darbībai atbilstošu saimniecisko darbību, neatkarīgi no šīs darbības mērķa vai rezultāta, ņemot vērā Art. 15 sek. 6,

b) juridiska persona, kas nav nodokļa maksātāja saskaņā ar a) apakšpunktu un kura ir identificēta vai jāidentificē nodokļa vai pievienotās vērtības nodokļa vajadzībām;

2) nodokļu maksātājs, kurš arī veic uzņēmējdarbību vai veic darījumus, kas nav atzīti par ar nodokli apliekamām preču piegādēm vai pakalpojumu sniegšanām saskaņā ar Regulas Nr. 5 sek. 1, uzskata par nodokļa maksātāju attiecībā uz visiem tai sniegtajiem pakalpojumiem.

PVN, ko maksā bez PVN par pakalpojumu importu, viņam būs ar nodokli atskaitāma maksa.

Nievatowiec un obligātā ES PVN reģistrācija

Nodokļu maksātājam, kurš gūst labumu no PVN atbrīvojuma, pakalpojumu importēšanas gadījumā ir jāreģistrējas ES PVN maksātājai. Viņš attiecīgi reģistrējas PVN-R iesniegumā.

Pēc reģistrācijas pakalpojumu importa darījumi tiek uzrādīti PVN-9M deklarācijā, kas iesniegta par periodu, kurā notika pakalpojumu imports.

Pakalpojumu importa no ES grāmatošana pie nodokļu maksātāja, kas atbrīvota no PVN, sistēmā wfirma.pl

Rēķins par pakalpojumu importu no ES uz ne-PVN jāievada caur cilni IZDEVUMI »GRĀMATVEDĪBA» PIEVIENOT »IZDEVUMI, kur pēc darbuzņēmēja datu aizpildīšanas kā izdevumu veidu izvēlieties CITI AR UZŅĒMĒJDARBĪBU SAISTĪTI IZDEVUMI, kur cilnē PAPILDINĀJUMI atlasiet valūtu, kurā tiek izrakstīts rēķins, atlasiet opciju IMPORTĒT MĀKSLAS PAKALPOJUMUS. 28B un atlasiet iekšzemes PVN likmi šim darījumam.

Rezultātā rēķins tiks ierakstīts ārvalstu PVN reģistrā un pēc konvertēšanas PLN nonāks KPIR 13. slejā - Citi izdevumi, neto vērtībā.