Atkārtota rēķinu izrakstīšana par radušajām izmaksām – kad tas ir iespējams?

Vietne

Biežs gadījums darbuzņēmēju sadarbībā ir pasūtītāja pienākums ne tikai samaksāt galveno daļu no darbuzņēmēja atlīdzības, bet arī atlīdzināt ar sniegtajiem pakalpojumiem saistītās izmaksas. Šādu papildu izdevumu piemēri ir ceļa, izmitināšanas un citi izdevumi, kuru raksturs atšķiras atkarībā no uzņēmējdarbības veida. Tos kārtojot, var rasties šaubas, jo mums ir izvēles iespējas pievienot izmaksas pamatpakalpojuma cenai vai izrakstīt tos pārrēķinus un dažkārt pat izrakstīt parādzīmi. Vispārējais noteikums, kas mums jāievēro, ir šāds: nodokļu bāze ir viss, kas veido maksājumu, taču pārbaudīsim, kā tas darbojas praksē.

Ko nozīmē atkārtots rēķins un kad to var izmantot?

Polijas normatīvajos aktos tieši atkārtota rēķinu izrakstīšana nav norādīta, taču tā ir ārkārtīgi bieži saimnieciskajos darījumos izmantota darbība. Uzņēmējs, kurš iegādājas noteiktu pakalpojumu, ko vēlāk pārdod tālāk savam klientam, nepievienojot maržu, no gala pircēja iekasē šī pakalpojuma cenu. Izmaksas var pārskaitīt pakalpojuma galasaņēmējam tikai tad, ja pakalpojums tiek iegādāts tālākpārdošanai tādā pašā veidā.

Pamatojoties uz pantu. Padomes 2006. gada 28. novembra Direktīvas 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu 28. pantu un 28. pantu. 8 sek. PVN likuma 2.a punktā var teikt, ka atkārtota rēķina izrakstīšana ir traktējama kā pakalpojuma sniegšana, lai gan mēs to faktiski neveicam, tāpēc tā ir ar preču un pakalpojumu nodokli apliekama darbība pēc vispārējiem principiem. Persona, kas izraksta atkārtotu rēķinu par konkrēto pakalpojumu, parasti var izmantot sākotnējā rēķina PVN likmi, taču mums ir vairāki rakstā aplūkoti izņēmumi: Atkārtota rēķina izrakstīšana praksē – to ir vērts zināt.

Kā jau minēts, Polijas noteikumi tieši neatsaucas uz atkārtotu rēķinu izrakstīšanu, līdz ar to arī nenosaka konkrētus dokumentu izsniegšanas noteikumus, un tādējādi uzņēmējam šajā jomā būtu jāpiemēro vispārīgie noteikumi. Tāpēc atkārtota rēķina izrakstīšana jāveic ne vēlāk kā tā mēneša 15. datumā, kas seko mēnesim, kurā tika veikts atkārtots rēķins. Tāpat nav kontrindikāciju atkārtota rēķina izrakstīšanai pirms pakalpojuma veikšanas, bet ne agrāk kā 30 dienas pirms tā veikšanas.

Tomēr atkārtota rēķina izrakstīšana ne vienmēr ir iespējama, un tas viss ir saistīts ar noteikumos definēto nodokļa bāzi un daudzajām nodokļu interpretācijām, kas šajā sakarā izdotas.

Kas ir iekļauts nodokļa bāzē?

Saskaņā ar Art. 29.a punkts. Saskaņā ar PVN likuma 1. pantu ar nodokli apliekamā summa ir viss maksājums, ko preces piegādātājs vai pakalpojumu sniedzējs ir saņēmis vai saņems no pircēja, saņēmēja vai trešās personas.

Tāpēc parasti visas papildu izmaksas, kas saistītas ar galveno pakalpojumu, ko iekasē no pircēja, būtu jāiekļauj ar nodokli apliekamajā summā par sniegto pakalpojumu. Ja mums ir darīšana ar visaptverošu pakalpojumu un nevaram to sadalīt atsevišķās sastāvdaļās un pēc tam pārdot katru atsevišķi (tās zaudē tiesības pastāvēt atsevišķi), tad visas papildu izmaksas PVN likuma izpratnē ir daļa no pakalpojuma nodokļa bāzi, uz kuru tie attiecas. Pakalpojuma visaptverošā rakstura dēļ visi elementi tiek aplikti ar nodokli pēc pamatpakalpojumam piemērojamās likmes neatkarīgi no tā, vai tā ir PVN pamatlikme vai kāda no samazinātajām likmēm.

Kādos gadījumos atkārtota rēķina izrakstīšana ir nepieņemama?

Pakalpojuma atkārtots rēķins nevar būt pamatpakalpojuma palīgs. Tas nozīmē, ka par pamatdarbības veikšanu pavadošiem izdevumiem nevajadzētu pārrakstīt, jo tie ir šī pabalsta neatņemama sastāvdaļa, ir ar to cieši saistīti, tāpēc ir jāiekļauj nodokļa bāzē. Šāda nostāja tika izklāstīta Nodokļu palātas Poznaņā 2010. gada 13. jūlija interpretācijā (ILPP2 / 443-588 / 10-2 / MN), kuras priekšmets bija jurista izziņa par ceļa izdevumu atlīdzināšanas iespēju. , uzturēšanās un uzturēšanās izmaksas, pamatojoties uz parādzīmi. Saskaņā ar nodokļu inspekcijas datiem:

(...) Ņemot vērā iepriekš minēto, Ieinteresētajai personai radušās ceļa, uzturēšanās un dienas naudas izmaksas būtu jāiekļauj nodokļa bāzē par sniegto pakalpojumu, un viss Pretendentam pienākošais pabalsts dokumentāli jāapliecina, izsniedzot PVN rēķinu, izmantojot sniegtajam pakalpojumam atbilstošu nodokļa likmi”.

Ko izvēlēties - atkārtotu rēķinu izrakstīšanu vai izmaksu pievienošanu galvenajam pakalpojumam?

Apkopojot, varam teikt, ka lēmums par atkārtotu rēķina izrakstīšanu vai pasūtīšanas dienesta atmaksāto izmaksu iekļaušanu galvenajā pakalpojumā ne vienmēr ir acīmredzams. Šaubu gadījumā drošāks ir otrais variants, t.i., saskaitot visus veiktos izdevumus un pamatalgu, tādējādi nosakot nodokļa bāzi.

Taču, ja vēlamies izmantot atkārtotu rēķinu izrakstīšanu, vispirms ir jānosaka, vai atsevišķās izmaksas nav cieši saistītas ar mūsu sniegto pamatpakalpojumu, tās neveido vienu nedalāmu saimniecisko pakalpojumu (komplekso pakalpojumu), kura iespējamā nodalīšana būtu nedabiski. Tikai tad, ja ir skaidri norādīts, ka pārdotie pakalpojumi ir atsevišķa rakstura, mēs varam izrakstīt individuālās izmaksas atkārtoti. Pretējā gadījumā visas darbības, kas saistītas ar galveno pakalpojumu, ir jāpieskaita sniegtā pakalpojuma ar nodokli apliekamajai summai.

Kādi izdevumi nav iekļauti nodokļa bāzē?

Saskaņā ar Art. 29.a punkts. 7 PVN likuma 3. punktu zinām, ka nodokļa bāzē nav iekļautas summas, kas saņemtas no pircēja vai pasūtītāja kā atlīdzība par dokumentāli apliecinātiem izdevumiem, kas radušies pircēja vai klienta vārdā un par labu un ko nodokļu maksātājs uz laiku atzinis viņa glabātā nodokļu uzskaite.

Šādā situācijā uzņēmējs nav darījuma puse, bet tikai apmaksā izdevumus sava klienta vārdā un labā kā advokāts vai starpnieks, un pēc tam pieprasa viņam atmaksu. Šāda veida izdevumu piemērs ir zīmognodevas, tiesas nodevas utt., kas radušās pilnvarotajiem. Līdz ar to to atmaksa ir izslēgta no aplikšanas ar pievienotās vērtības nodokli, jo mēs nenodarbojamies ar pakalpojuma sniegšanu, bet tikai ar tā pagaidu samaksu klienta vārdā. Darbība ārpus PVN darbības jomas tiek dokumentēta ar parādzīmi, un šāds dokuments ir jāizsniedz faktiskajam pircējam.

Šo noteikumu mēs neattiecinām uz atkārtotu rēķinu izrakstīšanu, jo tas tiek darīts mūsu pašu un citu personu vārdā. Tādējādi strīda atrisināšana starp atkārtota rēķina izsniegšanu un parādzīmi ir saistīta ar atbildi uz jautājumu, kura vārdā ir radušās izmaksas.

Sāciet bezmaksas 30 dienu izmēģinājuma periodu bez jebkādām prasībām!

Kas jāņem vērā, pārskaitot izmaksas gala pircējam?

Jāpatur prātā arī tas, ka jebkurai pasūtītājas izdevumu atlīdzināšanai, kas līgumslēdzējam radusies saistībā ar šo pakalpojumu, vienmēr ir jābūt līgumslēdzēju vienošanās priekšmets, t.i., tas ir skaidri jānorāda līgumā. Atkārtota rēķina izrakstīšana tiek uzskatīta par pakalpojumu sniegšanu, ko var veikt tikai ar līgumslēdzēju savstarpēju piekrišanu.

Uzsākot sadarbību ar citu uzņēmēju, pirmkārt, ir vērts parūpēties par labi sagatavotu līgumu. Sadarbības līgums ar norādītām abu darījuma pušu tiesībām un pienākumiem domstarpību gadījumā palīdzēs tos atrisināt ātri un bez konfliktiem. Atbilstošs līgums mums garantēs stabilitātes sajūtu attiecībās ar darbuzņēmēju.